Przedszkole

Kto Ty jesteś – Polak mały!!!

Dzieci z grup zerowych z okazji Narodowych Świąt: Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 maja poznawały historię naszych znaków narodowych z p. Magdą, nauczycielem historii. Dziękujemy p. Magdzie i pamiętamy: Znak POLAKÓW to Orzeł Biały.

Światowy Dzień Ziemi 2021

23 kwietnia w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu oglądały wideo list od Pani Ziemi i poznawały co to znaczy już od najmłodszych lat być Przyjacielem Ziemi.

Dzień Babci i Dziadka 2021

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka od przedszkolaków

Dzień św. Franciszka 2020

Polskę kochać, Polskę szanować – grupa „0”b

Kontynuując naukę o naszym kraju przedszkolaki w sposób artystyczny pokazały swoim kolegom i koleżankom z całego przedszkola krótką historię o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.

Święto Niepodległości – grupa „0”b

Dzieci wybrały się na cmentarz parafialny, gdzie przy pomniku 18 Płk. Ułanów zapalili znicze i odśpiewała hymn jako wyraz czci dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Spotkanie z żołnierzem Marynarki Polskiej

Wizyta Pana Leśnika- grupa „0”a

Bal Świętych – grupa „0”a

Bal Świętych – grupa „0”b

Odwiedziny w Ratuszu – grupa „0”a

Dzieci wraz z wychowawcą odwiedziły Ratusz miasta Chojnice.

Idzie lasem Pani jesień – grupa „0”b

Dzieci poznawały jesienny las, uczyły się nazw drzew, wyglądu grzybów i o leśnych zwierzętach. Uwieńczenie jesiennej przygody było samodzielne stworzenie makiety jesiennego lasu. Do tego oprócz plasteliny, kleju i kolorowych kartek potrzebne były dary jesieni: liście i kasztany. Zabawa była udana, pomysłów mnóstwo. Gratulujemy przedszkolakom udanej twórczej pracy.

Dzień św. Franciszka – grupa „0”a

Z okazji dnia  św. Franciszka dzieci wraz z wychowawcą przygotowały dla całego przedszkola przedstawienie pt.  Św. Franciszek i wilk z Gubbio.

Dźwięki pór roku – grupa „0”b

„Jestem muzykantem…”

We wrześniu przedszkolaki z grupy „0”B zamieniły się w muzyków i próbowały swych pierwszych kroków w świecie nut. Kto wie, może drzemie u kogoś muzyczny talent…

Warsztaty edukacyjne Jaś i Małgosia

29 kwietnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w warsztatach edukacyjnych Jaś i Małgosia. Na nich poznawały tajniki wyrobu mąki, rozpoznawały gatunki zbóż, miały okazję chociaż przez chwilę zamienić się w rolnika, młynarza a także cukiernika piekącego ciasteczka. Na sam koniec zamieniły się w hodowców gołębi. Dziękujemy paniom z gospodarstwa agroturystycznego za tą piękną lekcję przyrody.

Lekcja religii

Grupa 6 latków na religii malowała „chustę św. Weroniki”, której zostało podarowane Najświętsze Oblicze, gdy w czasie drogi krzyżowej z miłością otarła twarz Jezusowi. Dziś każde z dzieci również zabrało Najświętsze Oblicze do domu.

Wycieczka po Chojnicach

Wycieczka po Chojnicach grup przedszkolnych 4 i 5-latki pt. Moja Mała Ojczyzna

Teatr Vaśka

Dzisiaj grupę 3, 4 i 5-latków odwiedził teatr Vaska. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. Nazywajmy rzeczy po imieniu

« 1 z 3 »

Przedstawienie z okazji Wielkanocy

Przedstawienie pt. Zmartwychwstały Chrystus przygotowane przez grupę 3-4 latków z okazji Świąt Wielkanocnych

Dzień Babci i Dziadka – grupa 3-latków

Jasełka

19 grudnia grupy zerówkowe przedstawiły rodzicom a także młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola przedstawienie jasełkowe pt „Pokój i nadzieja”.

« 1 z 2 »

Ozdabianie pierników – grupa 3-latków i 5-latków

Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej oraz św. Mikołaja

Pasowanie na przedszkolaka w grupie 3-latków

« 1 z 2 »

Wizyta pana Policjanta w grupie 5-latków

« 1 z 2 »

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Bal Wszystkich Świętych

« 1 z 3 »

Złota Jesień

Złota Jesień w przedszkolu. Grupa 0 A wybrała się do parku w poszukiwaniu skarbów od jesieni. Na widok złotego dywanu z liści odbywała się wojna na liście.

Dzień św. Franciszka

Dzień św. Franciszka w Przedszkolu Katolickim. Dnia 3 października dzieci z grupy 0 A i 0 B przedstawiły, dla swoich młodszych kolegów i koleżanek, krótki spektakl o św. Franciszku.

« 1 z 2 »

Wycieczka grupy „0”a i „0”b

Dzięki uprzejmości Dyrektora Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz pracowników- dzieci z oddziałów zerowych miały możliwość w ramach programu przyrodniczego(który realizują w przedszkolu) wyjechać na ścieżkę dydaktyczną do Kokoszki. Obie grupy z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach edukacji przyrodniczej.

« 1 z 3 »

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Skarpetki nie do pary”

Katolickie Przedszkole zdobyło wyróżnienie w konkursie plastycznym.

« 1 z 2 »

Pierwszy Dzień Wiosny

Dzieci w przedszkolu powitały w radosnym i kolorowym nastroju Wiosnę. Otrzymały list z zaproszeniem na przedstawienie przygotowane przez grupę trzylatków. Wszystkie grupy wspólnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania, zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce wiosennej.

Międzyszkolny konkurs recytatorski

W miedzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim nasze dzieci zdobyły 1 miejsce-Hania Kinowska z wierszem J.Brzechwy pt.:”Leń”, 2 miejce Magdalena Kaczmarek wiersz „Kozioleczek”J.Brzechwy i wyróżnienie Wiktoria Stachowicz z „Samochwala” tego samego autora. Serdecznie gratulujemy.

Przedstawienie jasełkowe – grupa 5, 6 latków

Spotkanie z policjantem

Międzyprzedszkolny Konkurs Misyjny

Z życia zerówki grupy B

Balet

Zajęcia w przedszkolu